Connect with us

Одеса

Україна подала новий позов проти росії до ЄСПЛ: деталі – новини на УНН

КИЇВ. 23 червня. УНН. Міністерство юстиції України подало новий позов проти росії до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Про це повідомляє прес-служба відомства. УНН.

Деталі

У позові Україна звинувачує російську владу в порушеннях Європейської конвенції з прав людини у зв’язку з незаконним вторгненням на суверенну територію України. Зокрема, порушення права на життя (стаття 2), заборони тортур (стаття 3), права на свободу та недоторканність (стаття 5), права на повагу до приватного та сімейного життя (стаття 8), права на свободу думки та висловлювання (стаття 9 та 10), свободу зборів та асоціацій (стаття 11) та право на захист власності (ст. 1 Протоколу 1).

Заява України спрямована на якнайшвидше припинення жахливих та масових порушень прав людини, яке вчиняє росія, та подано на користь як фізичних, так і юридичних осіб, які постраждали внаслідок загарбницьких дій росії в Україні.

Щодня на всій території України росією проводиться невиборче та непропорційне застосування військових сил та засобів проти цивільного населення та майна громадян, порушуючи всі відповідні норми міжнародного права. Десятки тисяч людей загинули, поранені, зникли безвісти, сотні тисяч будинків зруйновані або пошкоджені, мільйони людей стали вимушеними переселенцями, а тисячі компаній втратили своє майно та бізнес. Зазначені насильницькі дії провадяться за прямою вказівкою вищого російського керівництва.

Документ, представлений сьогодні Україною, стосується кричучих порушень росією прав людини на початковому етапі війни та описує події з початку російського вторгнення вранці 24 лютого 2022 року до фактичного виведення її сухопутних військ із околиць Києва та інших міст на півночі 7 квітня 2022 року. Про порушення з боку Росії протягом наступного періоду будуть направлені до ЄСПЛ у наступних доповненнях до заяви. В рамках цього позову Україна вимагає, окрім повного виведення російських військ, присудження грошової компенсації потерпілим сторонам.

Доповнення

Міністерство цифрової трансформації повідомило, що українці, які постраждали від російської агресії, можуть отримати від Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) компенсацію від 5 тисяч до 30 тисяч євро.

Comments

Новости

Advertisement