Connect with us

Одеса

Санкційний план групи Макфола-Єрмака вже виконано на 48%

Санкційний План дій групи Макфола-Єрмака щодо посилення санкцій проти російської федерації нині виконано на 48%.

Про це керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак повідомив у Телеграмі, повідомляє Укрінформ.

«Санкційний План дій групи Макфола-Єрмака вже виконано на 48%», — зазначив він.

Єрмак уточнив, що Сполучені Штати Америки запровадили нові фінансові обмеження, Швейцарія приєдналася до шостого пакету санкцій Європейського Союзу, а Великобританія запровадила санкції проти московського патріарха Кирила.

Водночас, за словами голови ВП, нині немає прогресу щодо санкцій в енергетичній та транспортній сферах.

«Кремль продовжує шантажувати Європу, скоротивши постачання газу до Німеччини на 60% та до Італії на 15%», – додав Єрмак.

Крім того, керівник ВП наголосив, що Україна чекає на визнання Росії країною-спонсором тероризму.

Як повідомляв Укрінформ, міжнародну робочу групу з санкцій проти росії було створено з ініціативи Президента Володимира Зеленського.

Очолюють групу керівник Офісу Президента Андрій Єрмак та директор Інституту міжнародних досліджень Фрімана-Споглі (FSI), екс-радник президента США з питань національної безпеки посол Майкл Макфол.

Читайте також: Сьомий пакет санкцій ЄС має бути настільки відчутним для Росії, як шість попередніх – Зеленський

У квітні група представила План дій щодо санкцій, який містить рекомендації для міжнародної демократичної спільноти щодо комплексу подальших економічних заходів, спрямованих на примус російського керівництва до якнайшвидшого припинення війни в Україні та максимальне збільшення ціни агресії для росії.

План зосереджений на 10 ключових напрямах санкційної політики, серед яких визнання Росії та Білорусі державами – спонсорами тероризму, а збройних сил Росії – терористичною організацією; повна заборона на російський експорт енергоносіїв; розширення санкцій проти фінансового сектора Росії та РБ; посилення транспортних та страхових санкцій; розширення та посилення торгових ембарго та персональних санкцій.

10 травня група представила другий розроблений документ – Дорожню картку енергетичних санкцій.

Фото: ВП

Comments

Новости

Advertisement