Connect with us

Одеса

РНБО вже проголосувала за положення про реєстр олігархів – Данилов

В Україні обов’язково буде реєстр олігархів, Рада національної безпеки та оборони вже затвердила положення щодо такого реєстру і незабаром може з’явитися відповідний указ Президента.

Як повідомляє Укрінформ, про це секретар РНБО Олексій Данилов розповів в інтерв’ю LIGA.net.

«У нас є законодавство, згідно з яким у травні ми мали затвердити на засіданні РНБО положення про реєстр олігархів. Таке засідання відбулося, РНБО проголосувала за положення. Думаю, найближчим часом з’явиться указ президента з цього приводу. І цей реєстр буде обов’язковим. Інше справа – хто в ній буде, яким чином це відбуватиметься і чи маємо сьогодні час приділяти цьому питанню максимальну увагу», — сказав він.

Секретар РНБО також зазначив, що українці, яких можна вважати олігархами, по-різному поводяться у сучасних умовах війни.

Хтось залишився в країні, а хтось втік. Хтось допомагає максимально армії, хоча не робить селфі, не розповідає про кожен автомобіль за 20 000 євро, що сам його привіз… Так само, як колись почали фотографуватися з автоматами – я таких називаю «селфістами». Дуже дратує, коли з війни починають робити політичний кіч. І таких, на жаль, багато. Адже це не тільки та людина, про яку згадали», — сказав він.

Данилов також застеріг, щоб у реєстрі не з’явилися нові олігархи з росії, адже зараз триває потужна хвиля наративів щодо «просування» в Україну російських олігархів.

«Чомусь вважається, що російські олігархи будуть для нас великою перемогою. З якого переляку? Люди, які все життя допомагали путіну та фінансували російську армію, хочуть перефарбуватися? Хтось говорить про гроші. Ви не можете говорити про гроші, коли ці покидьки вбили 383 дитини. Всім тим, хто говорить про російських олігархів, потрібно поставити фото цих дітей, щоб вони щодня на них дивилися, а потім вели якісь переговори з російськими олігархами», — додав Секретар РНБО.

Як повідомлялося раніше, голова Національного агентства з питань попередження корупції Олександр Новіков вважає, що ідея «реєстру олігархів» втратила актуальність, тому що люди, які раніше вважалися олігархами, споживали центри свого впливу.

Верховна Рада 23 вересня 2021 року ухвалила Закон «Про попередження загроз національній безпеці, пов’язаних із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну чи політичну вагу у суспільному житті (олігархів)». 4 листопада його підписав Голова ВР Руслан Стефанчук, а наступного дня – Президент Володимир Зеленський.

У грудні 2021 року секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данилов анонсував на травень визначення перших олігархів та внесення їх до відповідного реєстру.

Comments

Новости

Advertisement