Connect with us

Полтава

29 травня відзначається Всесвітній день здорового травлення

Гастроентерологічними захворюваннями страждають усі вікові категорії населення. Більшість з них – здібні люди. За прогнозами ВООЗ, захворювання органів травлення займатимуть одне з провідних місць у структурі захворюваності населення.

На думку фахівців, причиною більшості захворювань є неправильне харчування і пов’язані з ним розлади травлення.

Цього року Всесвітній день здоров’я органів травлення присвячений мікробіому кишечника. В організмі людини налічується близько 40 трильйонів бактерій, велика кількість яких знаходиться в кишечнику. Разом вони відомі як кишковий мікробіом.

Велика кількість корисних бактерій у кишечнику може покращити роботу імунної та психічної систем, запобігти ендокринним розладам, шкірним захворюванням та раку, а також допомогти в боротьбі з ожирінням.

Проте деякі види бактерій у кишечнику можуть сприяти розвитку шлунково-кишкових та системних захворювань, зокрема: запальних захворювань кишечника, астми, ожиріння, метаболічного синдрому, серцево-судинної патології, аутоімунних, нейроповедінкових та інших захворювань.

Підтримка здорового мікробіому кишечника включає стеження за тим, що ви їсте, як часто ви займаєтеся спортом і як часто ви приймаєте антибіотики.

— Їжте більше овочів і фруктів. Вони багаті клітковиною, яка перетравлюється деякими бактеріями в кишечнику і є основою для формування здорового мікробіому.

– Їжте цільні зерна, насіння та горіхи. Цільні зерна мають низький вміст жиру, багаті клітковиною та крохмалистими вуглеводами. Деякі з них мають низький глікемічний індекс (ГІ), тобто вони забезпечують повільне вивільнення вуглеводів у кров.

– Додайте до свого раціону пробіотичні та пребіотичні продукти. Пробіотики — живі мікроорганізми, які нормалізують склад і функції мікрофлори травного тракту. Вони містяться в таких продуктах: кефір, ряжанки, сир, йогурт, айран, рікотта та ін.

Пребіотики є їжею для пробіотиків і допомагають їм підтримувати здорові бактерії в кишечнику. Пребіотики містяться в сирих фруктах і овочах, цільному зерні, цибулі та бобових.

– Уникайте штучних підсолоджувачів. Вони негативно впливають на рівень цукру в крові і підвищують схильність до захворювань обміну речовин.

— Грудне вигодовування. Діти, яких годували грудьми протягом 6 місяців, мають значно здоровіші кишки порівняно з дітьми, яких не годували грудьми.

— Не використовуйте антибіотики без потреби. Антибіотики руйнують мікробіом кишечника та імунітет. Центри з контролю та профілактики захворювань (CDC) рекомендують обговорити потребу в антибіотиках та альтернативних варіантах зі своїм сімейним лікарем.

— Регулярно займайтеся спортом. Фізична активність збільшує кількість корисних мікробів.

Обласний центр громадського здоров’я.

The post 29 травня відзначається Всесвітній день здорового травлення first appeared on Odessa News.

Click to comment

Leave a Reply

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Новости

Advertisement